Δάσκαλος / Δασκάλα Δημοτικής εκπαιδευσης

Strovolos, Cyprus
Full Time
Experienced

The G C School of Careers
Ιδιωτικό Ελληνικό Δημοτικό Σχολείο

Το Σχολείο ζητά να προσλάβει Δασκάλους / Δασκάλες για την κάλυψη θέσεων για τη σχολική χρονιά 2024-25.

Απαιτούμενα προσόντα:
  • Πανεπιστημιακό  πτυχίο στη Δημοτική Εκπαίδευση από ελληνόφωνο Πανεπιστήμιο.
  • Ικανότητα προγραμματισμού και εργασίας μέσα σε αυστηρά χρονοδιαγράμματα.
  • Δημιουργικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα εποικοδομητικής συνεργασίας και ακεραιότητα χαρακτήρα.
  • Πολύ καλή γνώση στη χρήση MS Office και διαδικτύου.
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα και διδακτική εμπειρία θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα.

Καθήκοντα:
Μεταξύ άλλων, οι Δάσκαλοι/ες θα είναι υπεύθυνοι για να:
  • Διδάσκουν στους μαθητές τα γνωστικά αντικείμενα σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών.
  • Προετοιμάζουν καθημερινά και οργανώνουν το μάθημά τους.
  • Αξιοποιούν τα εποπτικά μέσα διδασκαλίας και τις νέες τεχνολογίες.
  • Φροντίζουν για την πρόοδο όλων των μαθητών τους και τους προσφέρουν ηθική και κοινωνική παιδεία.
  • Διορθώνουν και αξιολογούν διαγωνίσματα και εργασίες των μαθητών.
  • Επιτηρούν τους μαθητές εντός και εκτός τάξεων.
  • Ενθαρρύνουν τους μαθητές τους να συμμετέχουν ενεργά στη σχολική ζωή (δραστηριότητες, εκδηλώσεις κλπ).

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν πλήρες Βιογραφικό Σημείωμα
στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]

Σημ.: Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού και θα διαγραφούν μέσα σε ένα χρόνο από τη συμπλήρωση των θέσεων.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file

Human Check*